Cesta na Everest dále pokračuje

21.08.2018 23:00

Je právě tolik kolik je a na Páprsobu probíhají přípravy oběda. Jednotlivé expedice měly během dopoledne za úkol nejdříve na kontrolách získat ingredience na těsto na placky (hladká mouka, polohrubá mouka, sůl a droždí – ještě by se hodila voda, ale sněhu je tu dostatek…) a posléze i suroviny, kterými si placky ochutí. Musely však čelit i Sofiině volbě, zda sbírat raději jídlo chutné nebo co nejvíce energeticky výživné.

Ani včerejší výcvik nebyl jednoduchý. Dopoledne si expedice otestovaly své fyzické síly, odpoledne pak při letu z Káthmándú do Namčche Bazaar ztroskotaly uprostřed lesa a musely mapovat okolí, aby se dostaly do bezpečí.

Počasí nám přeje, omrzliny se nám vyhýbají, nadmořská výška nám problém nedělá, sponzoři jsou štědří! Některé expedice už získaly víza, permity nebo služby koktavého šerpy, ale každý má jiné priority, a tak jiní mají třeba Člověče, nezlob se nebo stolní vysavač! 

 

Fotky průběžně doplňujeme na Rajče, heslo máte v mejlu, který jsme rozesílali v sobotu večer po příjezdu na tábor nebo si nám o něj napište.

Kontakt

Jaromír Prouza www.ddmp6.cz
www.paprsob.cz
728 429 491 jara.ob_centrum.cz